Rietumu un Vēdiskās astroloģijas salīdzinājums
- Atšķirīgi astroloģisko zīmju iestāšanās datumi.
- Rietumu sistēma ir astroloģisko zīmju zodiaks. Vēdiskā sistēma ir zvaigznāju zodiaks.
- Vēdiskā astroloģija ir pasaulē visizplatītākā. Indija ir otra lielāka valsts pasaulē pēc iedzīvotāju skaita. Šeit ir daudz vēdisko astrologu, kā arī vēdiskie astrologi darbojas ārpus Indijas.
- Vēdiskā astroloģija ir lielas vienotas filozofiskas sistēmas (Vēdas) daļa. Vēdiskās astroloģijas principi ir iestrādāti Vastu, Ajūrvēdā.
- Vēdiskā astroloģija izmanto Sauli, Mēnesi, Venēru, Jupiteru, Saturnu, Marsu, tāpat kā Rietumu astroloģija. Klasiskā Vēdiskā astroloģija neņem vērā lēnās un neredzamās ar neapbruņotu aci planētas (Urāns, Neptūns, Plutons). Toties Vēdiskā astroloģija iekļauj savā analīzē Rahu un Ketu (Ziemeļu un Dienvidu Mēness mezgli), atšķirībā no Rietumu astroloģijas.
- Vēdiskā astroloģija Piešķir Mēnesim un Ascendentam lielāku nozīmi, nekā Saulei. Rietumu astroloģija nosakot cilvēka psiholoģisko tipu vadās pēc Saules atrašanās dzimšanas brīdī (tas ko cilvēki sauc par savu zodiaku), bet Vēdiskā astroloģija izmanto Mēnesi un Ascendentu (Lagnu).
- Abas sistēmas dala zodiaku 12 daļās, arī astroloģisko zīmju nosaukumi ir līdzīgi, bet dažādi tiek noteikta zvaigznāju atrašanās vieta. Rietumu astroloģijas lieto tropisko (kustīgo) zodiaku. Par zodiaka sākumu Rietumu astroloģija pieņem Saules atrašanos Auna zvaigznāja 0°. Vēdiskā astroloģija lieto siderisko zodiaku, kurš ir balstīts uz Zvaigznāju reālo atrašanos.
- Pavasara saulstāvju moments, kā rāda prakse nepārtraukti nobīdās uz sidēriskā zodiaka fona, ar ātrumu aptuveni 1 grāds 72 gados, jo Zemes ass rotē pa konusu. Tātad ja Pavasara sākums 1900 gadā bija punktā X, tad 2044 gadā, pavasara sākums, jau būs par 2 grādiem ātrāk. To sauc par precesiju. Tāpēc atšķirībā no tropiskās astroloģijas (valdoša Rietumos) Vēdiskā astroloģija ir izvēlējusies stabilāku atskaites punktu, nekā pavasara sākums. To sauc par sidērisko zodiaku, kur pavasara sākums ir piesaistīts zvaigžņu reālajam stāvoklim. Līdz ar to zvaigznāji Vēdiskajā un tropiskajā zodiākā ir nobīdīti (šobrīt aptuveni par 24 grādiem). Šo nobīdi sauc par Aijnamšu.
- Vēdiskā astroloģija aspektu ietekmi vērtē savādāk nekā Rietumu astroloģija. Vēdiskajā astroloģijā svarīgāka ir attiecīgo planētu (Grahu) kvalitāte un ietekmes spēcīgums, nekā paša aspekta jēgas skaidrojums.
- Vēdiskajā astroloģijā tiek analizētas arī planetārās jogas – planētu kombinācijas. Šādu kombināciju ir simtiem.
- Papildus 12 zodiaka zīmēm Vēdiskā astroloģija lieto vēl 27 Mēness zīmes – Nakšatras. Nakšatras ir smalkāks Zodiaka dalījums, kurš nēeksistē Rietumu astroloģijā.
- Vēdiskā astroloģija analizē planetāro ciklu (Dašas) ietekmi uz cilvēka dzīvi
- Vēdiskā astroloģija ne tikai fiksē situāciju, konstatē karmas rezultātu, bet dod risinājumu, kā reāli uzlabot cilvēkam savu dzīves kvalitāti
- Vēdiskā astroloģija, salīdzinot ar Rietumu sistēmu, ir senāka un sarežģītāka metode.