Sajūtas, kas liecina par to, ka atrodies uz garīgā ceļa
Ir 3 apziņas stāvokļi (eksistences formas): tamas, radžas, satva. Par tiem var runāt ļoti ilgi un dažādi, bet īss un vienkāršs skaidrojums ir sekojošs:
Tamass – destrukcija, haoss, inerce, letarģija, panīkums, nedod prieku ne procesu uzsākot, ne arī tā beigās. Ciešanas visu laiku.
Radžas – kaisle, aktivitāte, vēlme darboties, procesa sākumā var dot prieku, pacēlumu, bet procesa beigās ir ciešanas, prieks tiek zaudēts. No sākuma prieks, bet pēc tam ciešanas.
Satva – dievišķais, pozitīvais, patiesais, radošais, konstruktīvais, līdzsvars, harmonija, tikumība. Lai to sasniegtu procesa sākuma jāpieliek pūles, var būt problēmas vai ciešanas, kurām procesa noslēgumā seko prieks, harmonija, labsajūta.
Lai sasniegtu paliekošu harmoniju, prieku ir jāiet cauri noteiktam ciešanu slānim, bet procesi kas dod uzreiz ātru prieka sajūtu ir mānīgi. No sākuma ir labsajūta, bet tā pēc kāda laika tā pārvēršas ciešanās.
Diskomforts ir neatņemams cilvēka transformēšanās pavadonis. Bieži mēs domājam, ka tās ir nelaimes un mēģinām no tām izvairīties. Bet tā ir izvairīšanās no pārmaiņām. Lai iegūtu jaunu skatījumu uz lietām, jaunu pasaules izpratni, lai atteiktos no ierobežojošajiem uzskatiem un pārliecībām un motivētu sevi reālām pārmaiņām ir nepieciešams zināms diskomforts. Diskomforts bieži var būt noderīgs tālākai attīstībai.
Ejot garīgo ceļu diskomforts var izpausties dažādos veidos:
- Sajūta, ka pārdzīvo bērnības bailes
Kad esi pieaudzis, tu sastop, tās pašas problēmas, ar kurām cīnījies bērnībā. Var likties, ka nēesi izdarījis secinājumus no attiecīgajām mācībām, bet patiesībā, tu sāc apzināties tieši to, kāpēc tu domā un jūti attiecīgajā veidā. Tas ir solis uz pārmaiņām.
- Bezmērķības sajūta; sajūta, ka esi apmaldījies dzīvē
Sajūta, ka esi dzīvē apmaldījies, patiesībā liecina par pretējo. Tu esi sācis vēl vairāk pats noteikt savu dzīvi. Tu mazāk dzīvo ar atmiņām vai cerībām par nākotni, tu vairāk esi patreizējā momentā. Tu esi sācis sajust to, ka variantu un iespēju ir ļoti daudz. Kamēr nepieradīsi pie jauna stāvokļa, tev liksies, ka esi nomaldījies. Bet atceries, ka patiesībā viss ir tieši otrādi.
- Smadzeņu kreisās puslodes neskaidra darbība
Biežāk izmantojot labo smadzeņu puslodi (vairāk paļaujoties uz intuīciju) tev var likties, ka kreisās puslodes funkcijas ir sākušas zaudēt savu nozīmi. Pēkšņi ir grūtāk koncentrēties, disciplinēt sevi, atcerēties detaļas. Emocijas izpaužas tad, kad viņas uzskata par vajadzīgu to darīt. Mūsu uzdevums ir nepretoties tam, ļaut lietām notikt. Lai iegūtu varu pār emocijām, vienkārši tās ir jāapzinās. Vēro sevi, vēro kā emocijas rodas un noplok.
- Miega režīma traucējumi
Pēkšņi tu vari sākt gulēt ilgāk, vai mazāk nekā parasti. Pēkšņi vari pamosties nakts vidū. Vari būt gan enerģijas pārpilns, gan izjust bezspēku. Ļauj tam notikt un vienkārši vēro sevi.
- Notikumi, kas maina ierasto dzīves gaitu
Tu pēkšņi zaudē darbu vai partneri, sasit automašīnu, vai ir nepieciešamība mainīt dzīves vietu u.c. Tās ir metodes, kā Visums liek pamest esošo komforta zonu un doties nākošās realitātes virzienā.
- Stipra vēlme būt vienatnē
Kādā brīdī tu vairs nevēlēsies pavadīt brīvdienas ar draugiem. Svešas problēmas tev atņems enerģiju vairāk, nekā tās spētu tevi ieintriģēt. Tu vairs par tām neinteresēsies. Tas var liecināt par to, ka esi gatavs pārveidošanai, transformācijai.
- Emocionāli, spilgti sapņi, kurus tu atceries līdz pat detaļām
Sapņi ir veids, kā zemapziņa kontaktējas ar tevi, rāda tavu pieredzi, mēģina tev ko teikt.
- Tu zaudē draugus
Tev arvien vairāk nepatīk atrasties negatīvi noskaņotu draugu sabiedrībā. Šādu cilvēku galvenā problēma ir tā, ka viņi paši neapzinās savu pesimismu un tev ir neērti viņiem par to pateikt. Tu vienkārši pamazām sāc ignorēt vecos draugus.
- Sajūta, ka brūk sapņi
Iespējams, ka neapzinies, to, ka dodies tādas realitātes virzienā, kura ir labāka nekā tā par kuru sapņoji un kura daudz labāk atbilst patiesajam tavam “Es”, nevis tev tādam, kādu tu pats sevi biji iedomājies.
- Sajūta, ka tavas domas ir tavs ļaunākais ienaidnieks
Tu sāc saprast, ka tavas domas patiešām formē tavu pieredzi. Tas tā nenotiek tik ilgi, kamēr tev nebeidzas pacietība. Pēc tam tu sāc tās kontrolēt, un tad tu saproti, ka vienmēr esi tās kontrolējis.
- Trūkst pārliecības par to, kas patiesībā esi
Tavas ilūzijas par to, kas esi, ir zudušas. Tu izjūti pārliecības trūkumu, jo ir nenoteiktība. Tu vienkārši esi attīstības procesā. Kad viss mainās uz slikto pusi, tu nejūti pārliecības trūkumu, bet gan dusmojies un noslēdzies. Ja izjūti pārliecības trūkumu, nenoteiktību, tad zini, ka tas ved uz kaut ko labāku.
- Saproti, ka priekšā vēl tāls ceļš
Šī sajūta tev ir tāpēc, ka esi sapratis uz kurieni tiekties. Tu beidzot zini kur gribi nokļūt.
- Tu zini lietas, kuras labāk gribētu nezināt
Izpratne par to, ko kāds patiešām jūt, ka attiecības beidzas, ka jāmaina darbs u.c. Šīs iracionālās trauksmes cēlonis slēpjas dziļi zemapziņā. Tu jūti kādu lietu, bet neņem to nopietni, jo tā šķiet neloģiska, tu vēl neredzi visu kopainu.
- Spēcīga vēlme runāt tikai savā vārdā
Tas, ka sāc dusmoties uz sevi par to, ka nepiedalījies kādos procesos, neizteici savas domas, ļāvi citu cilvēku balsīm skanēt savā galvā, ir pazīme tam, ka beidzot esi gatavs pārstāt klausīties citus un sākt mīlēt sevi.
- Tu apzinies, ka tikai pats esi atbildīgs par savu dzīvi un laimi
Šāda emocionāla autonomija var izraisīt šoku, jo, ja esi dzīvē apmaldījies, tad visa atbildība ir uz tevi pašu. Tajā pat laikā, apzināšanās, ka pats esi atbildīgs par savu dzīvi, ir vienīgā metode, kā kļūt patiesi brīvam. Tas ir to vērts!!!