Kā svinēt Navaratri? Klusēšana.
Vai esat dzirdējuši klusēšanas skaņu?
Kā bērns , kurš aug mātes klēpī deviņus mēnešus, Navaratri 9 naktis dod mums iespēju nokļūt atpakaļ pie mūsu Dievišķā avota, lai atpūstos un atjaunotos. Atpūta nenozīmē tikai to, ka nav fizisko aktivitāšu; nav arī mentālās aktivitātes. Nepārtraukta prāta aktivitāte neļauj izjust dziļu relaksāciju. Meditācija un gavēšana palīdz nomierināt prātu, toties klusēšana būtiski padziļina mūsu pieredzi.
Šri Šri Ravi Šankars saka, ka klusēšana ne tikai attīra valodu, bet arī attīsta mūsu prasmes. Atrašanās klusumā dod mums iespēju nomierināt prātu un vērst savu uzmanību pilnībā uz iekšu, tas ļauj dziļāk ieiet sevī.
Klusēšana tas nenozīmē tikai to, ka mēs nerunājam, tai ir vēl arī citas dimensijas.
Ir trīs klusēšanas veidi:
- Mēs nerunājam ar citiem. Šādi mēs taupām savu enerģiju, neizlietojam to runāšanai, izvairāmies arī no žestiem
- Mūsu prāts neinteresējas par lietām ap mums un ir vērsts uz iekšu. Mēs ejam soli tālāk un izvairāmies no jutekliskajām baudām. Vienmēr, kad mēs izjūtam jutekliskās baudas, mūsu prāts ir aktīvs. Tāpēc, lai atpūtinātu prātu, vēlams izvairīties no baudām.
- Ir pilnīga vienotība un apmierinātība. Mēs neizjūtam nekādas vajadzības, esam mierā un apmierinātībā ar visu, kas ir mums apkārt. Tas ļauj prātam būt mierīgam un mums nokļūt tuvāk mūsu avotam.
Ir ļoti rekomendējams Navaratri laikā praktizēt klusēšanu, vērot sevi. Mēs šādi godinām Dievišķo un līdz ar to uzņemam Dievišķo spēku un enerģiju.
Izmantoti materiāli no:
http://navratri.artofliving.org